online ziyaretci
Bugun ziyaretci
Toplam :

Darıca Yarı Maratonu

 

Darıca Belediyesi ve Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü'nün birlikte düzenlediği Uluslararası Darıca Yarı Maratonu her yıl ekim ayının başında yapılır. Bir çok ülkeden katılan yabancı sporcularla birlikte yaklaşık 1000 elit sporcu bu organizasyona iştirak eder. Yarıştan bir gün öncesinin akşamında düzenlenen makarna partisinde tüm misafirler maviye yeşile sohbete ve makarnaya doyarlar.

Yarış sonrasında yarışı tamamlayan katılımcılara gıda,vitamin, su takviyesiyle birlikte tişört ve şapka hediye edilmektedir.

Parkur rekoru 1.03:31 ile Kiptoo Mark Kosgey isimli Kenyalı sporcuya aittir. Kadınlarda ise 1.14:00 ile Mulu Saboka Seyfu isimli Etiyopyalı sporcuya aittir.

Ayrıca Dünya Rekorunu kırabilen sporculara 50.00 Dolar (2012) ödül verilmektedir.

 

Organizasyonla ilgili detaylı bilgiyi www.daricayarimaraton.com  sitesinde bulabilirsiniz.

Darıca Sporun Yıldızlarını Seçiyor

Darıca Belediyesi ve Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübünün Birlikte organize ettiği Darıca Sporun Yıldızlarını Seçiyor; sosyal bir projedir. Bölgedeki tüm ilkokul ve ortaokul beden eğitim öğretmenleri bilgilendirilir. Bu bilgilendirilmeler sonucunda 20 metre sprint - yüksek sıçrama - durarak uzun atlama - durarak top fırlatma kategorilerinde okullarında seçmeler yaparlar. Her yıl Şubat-Dasyıs 1, Mart-Dasyıs 2 , Nisan-Dasyıs Final periyotlarıyla 3 kere tüm okullardan seçilen en iyi 1000 öğrenci, Darıca Belediyesi Spor Salonunda elektonik ve mekanik aletlerle seçmelere tabi tutulurlar. Oluşturulan sporcu kartlarına bu bilgiler kaydedilir. Her Dasyıs seçmesinden sonra o periyodun birincileri o gün içerisinde açıklanır. Dasyıs Finalleri sonucundada en başarılı sporcular ve okullar netleştirilir ve ödüllendirilir. Organizasyonlar esnasında öğrencilere hediye tişört ve şapka verilir. Bununla birlikte gıda ve su takviyesi yapılır.

Peki bu seçilen öğrenciler? Seçilen öğrenciler istedikleri branşlara yönlendirilirler. Atletizmle ilgili branşları isteyen çocuklar Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübünde kültürel ve spor eğitim dönemlerine başlayıp Türkiye geneli yarışmalara katılırlar.

Peki amaç ? Amaç Türkiye'nin tabanında sadece futbol değil, tüm amatör sporlarda daha güçlü bir kitlenin oluşmasına destek olmak. Spora sadece futbol gözüyle bakan aileleri bilinçlendirip onure ederek, çocuklarını eve hapsetmelerini önlemek. Türkiye'nin aday olduğu 2020 Olimpiyatlarında bir tane daha faz sporcunun başarılı olması için desteğin devam etmesi. Öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için, daha iyi bir birey olmaları adına sporcunun desteklenmesi.

Darıca Sporun Yıldızlarını Seçiyor projesiyle ilgili bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Darıca Belediyesi Ya z Spor Okulları

Darıca Belediyesi Yaz Spor Okullarını Darıca Belediyesi ve Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü'nün birlikte organize eder. Haziran ayı ile birlikte kurslar başlar. Futbol-Basketbol-Voleybol-Yüzme-Cimnastik-Eğlenceli Atletizm-Masa Tenisi-Halk Oyunları dallarında eğitim verilir. Kendi branşlarında uzman olan eğitmenler tarafından verilen bu kurslarda uygun zamanlarda kültürel etkinliklerde organize edilir. Yaz süresi boyunca devam eden kursların sonunda, öğrenciler kapanış organizasyonunda hünerlerini sergilerler. Bununla birlikte çekilişle futbol,basketbol,voleybol topları, oyuncaklar, scooterler hediye edilir. Kurslarının tamamlayan öğrencilere başarı sertfikası verilir. Yaz spor okulların yaklaşık 2500 öğrenci katılır. 

Yaz Spor Okullarıyla ilgili bilgilere ilgili web sitemizden ve darica.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

  • Eğitim Spor Kulübü'nde Yeni Dönem

    Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü Derneği’nde Olağanüstü Kongre gerçekleşti. Belediye meclis salonunda gerçekleşen kongreye Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve dernek üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan kongrede ilk olarak Kulübün eski başkanı Bekir Güven söz aldı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra yeni başkan seçilen Hüsamettin Ergül

Tüm Güncel